Alege limba:

Mesaj de solidaritate și compasiune cu familiile victimelor accidentului de la Veneția (Mestre)

În urma tragicului accident ce a avut loc la Veneția (Mestre), în ziua de 3 octombrie a.c., în care și-au pierdut viața și patru concetățeni de-ai noștri, dorim să exprimăm, în numele clerului, al monahilor și al credincioșilor Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, solidaritatea și compasiunea noastră cu familiile celor decedați și ne rugăm pentru sufletele fraților noștri care au decedat și pentru veșnica lor odihnă. 

Ne rugăm, de asemenea, pentru răniții care sunt îngrijiți în spitale, pentru grabnica lor însănătoșire, precum și pentru familiile lor, ca Dumnezeu să le întărească și să le facă parte de ajutorul și de mângâierea Sa.

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14072348