Alege limba:

    Select your language

Mesaj de solidaritate și compasiune cu familiile victimelor accidentului de la Veneția (Mestre)

În urma tragicului accident ce a avut loc la Veneția (Mestre), în ziua de 3 octombrie a.c., în care și-au pierdut viața și patru concetățeni de-ai noștri, dorim să exprimăm, în numele clerului, al monahilor și al credincioșilor Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, solidaritatea și compasiunea noastră cu familiile celor decedați și ne rugăm pentru sufletele fraților noștri care au decedat și pentru veșnica lor odihnă. 

Ne rugăm, de asemenea, pentru răniții care sunt îngrijiți în spitale, pentru grabnica lor însănătoșire, precum și pentru familiile lor, ca Dumnezeu să le întărească și să le facă parte de ajutorul și de mângâierea Sa.

 

RESURSE

PORTALUL THEOFANIA

 

5 x 1000

 

 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

FONDUL SOLIDARITATEA

 
 

ȘTIRILE CELE MAI CITITE

SAN LORENZO DEI ROMENI

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

FTOUB ROMA

 
 

MISIUNEA SFÂNTUL IERARH NICOLAE

 

 
 

FACEBOOK

 

ULTIMELE PUBLICAȚII

ȘTIRI DIN VIAȚA EPARHIEI

 

NEPSIS

 
 

CENTRUL DE PELERINAJE

VĂ RECOMANDĂM

NUMĂRUL TOTAL DE VIZITATORI

14325097