Cambia lingua:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Binecuvântează Doamne începutul lucrărilor

Astăzi din mila lui  Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania la Cinstirea Icoanei Maicii Domnului Prodromița și a Sfântului Cuvios Paisie Aghioritul după săvârșirea Sfintei Liturghii am început lucrările la săpăturile fundației la prima Biserică Ortodoxă din Insula Sardegnia în Orașul Olbia.Tot astăzi se împlinesc doi ani de la hirotonia întru diacon a Părintelui Paroh Marian Găină.

Rugăm pe Sfântul Ioan Botezătorul și pe Sfântul Mucenic Efisie, Ocrotitorii Parohiei noastre, să mijlocească la Bunul Dumnezeu ,să trimită înger păzitor și îndemn la jertfire pentru Casa Domnului, lucrătorilor, ctitorilor, binefacatorilor și tuturor Creștinilor !

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Pr. Marian Găină

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
3671241