Sfânta Liturghie în închisoarea Bollate din Milano

Într-un spațiu aparent neprielnic, patru preoți ortodocși, însoțiți de voluntari au pășit a treia zi de Paști în închisoarea Bollate - Milano.
Cu sprijinul capelanului catolic, Don Fabio Fossati, a fost săvârșită Sfânta Liturghie de către preoții Teodor Hamdan de la Parohia Milano 1, Ștefan Andronache, Parohia Milano 2, Dimitrie Botlung de la Parohia Milano Sud - Rozzano și Părintele Vasile Cristian Alexandru împreună cu 2 voluntari din Parohia Vigevano.
Având conștiința adevăratei libertăți care este doar față de păcat, deținuții participanți la slujbă, ținând în mâini lumânări aprinse, au făcut să răsune cântecul de biruință: " Hristos a înviat"!
Dăm slavă Domnului pentru această zi, mulțumindu-I că ne-a îngăduit să-L cercetăm!








