Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Lansarea noului portal ortodox THEOFANIA.ro – 21 octombrie 2022, ora 18:00

 

 

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei va lansa vineri, 21 octombrie 2022, într-un eveniment transmis live de la ora 18:00, noul portal ortodox THEOFANIA.ro

 

Portalul este un proiect al Sectorului Mass-Media, Comunicare, Dialog și Relații Publice, în colaborare cu Departamentul Editorial al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, și realizat cu sprijinul Departamentului pentru Românii de Pretutindeni.

 

Noul portal va îngloba site-urile existente la nivelul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și se dorește a fi un punct de referință online al creștinului ortodox român din Italia. Veți găsi pe site informații și evenimente din cuprinsul episcopiei care vor fi publicate în format bilingv (român/italian). Totodată, se vor putea urmări cateheze video, predici, interviuri, filme și documentare cu caracter religios și producții proprii ale departamentului THEOFANIA Media. Credinciosul va avea la îndemână, la un click distanță, diferite rugăciuni și informații despre slujbele bisericești.

 

Site-ul nu percepe niciun comision, nu afișează publicitate și nu are caracter comercial. În același timp, conținutul noului portal nu reprezintă poziția oficială a Departamentului pentru Românii de Pretutindeni.

 

 

Departamentul de Comunicare și Imagine al EORI

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4202405