Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Semnarea actului de concesiune a unui teren la Olbia.

După un an de așteptare, cu ajutorul lui Dumnezeu și binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, joi 28.01.2021 la Primăria din Olbia s-a semnat actul de concesiune a unui teren de 3000 m.p., între Parohia Ortodoxă Română "Sfântul Ioan Botezătorul" și Primăria Olbia.

 

Terenul a fost concesionat pe o perioada de 99 ani având ca obligație achitarea sumei de 11.200 euro în rate anuale de 113,13 pe toata durata contractului de concesiune.

 

Aceasta mare împlinire da posibilitatea tuturor Romanilor din Insula Sardegnia și nu numai să devină ctitori pentru eternitate, ctitori la prima Sfântă Biserica Ortodoxă din mijlocul Marii Mediterane.

 

Cu acest moment istoric punem început bun, unei noi etape în care creștinii trebuie să dea dovadă de unitate și dăruire.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

Pr. Marian Gaina

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4562011